| razvan0757 a întrebat:

Am luat de la un magazin de animale o pisicuta foarte mica, care de 3 zile nu mananca absolut nimic si nici nu bea apa sau lapte. Inainte de a consulta un medic veterinar va rog sa-mi spuneti ce as putea face daca sunteti in cunostinta de cauza. Ma tem sa nu moara de foame laughing sau sete. Va multumesc mult.

2 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

3 zile este foarte mult! Am crescut si eu 2 pisicute abandonate care nu aveau nici ochi. Din 3 in 3 ore au nevoie de mancare. Lapte praf de copii, cel mai slab de pe piata. Il prepari cum scrie pe cutie apoi bagi paharul intr-un castron cu apa rece pana ajunge la temperatura camerei (se raceste f repede, 2-3 minute). In alt castronel pui o lingurita cu varf de miere si un galbenus de ou si mesteci bine. O sa pui compozitia in laptele rece (daca e cald o sa se inchege oul si nu e bine) si hranesti pisicuta cu seringa. Cauta la farmacie seringa de 1ml, sunt acelea care le folosesc diabeticii pentru insulina. Trebuie sa manance cel putin 5-6 o data. Repet, are nevoie de mese la un interval de maxim 4 ore zi si noapte! Ce ti-am scris aici stiu de la dna veterinar care m-a ajutat cu puiutii, totusi, ar trebui sa duci pisicuta la doctor, dupa 3 zile de nemancat este deshidratata si ii va face niste vitamine. Roaga dr sa iti arate cum sa ii dai cu seringa sa manance, nu e greu de loc. Multa bafta si felicitari pentru initiativa, sper sa auzim de bine happy

| Diana1997 a răspuns:

Stai linistit! Vezi poate ii racita.Mai bine du-te de urgenta la medicul veterinar sa nu se intample ceva mai grav straight face