| LittleZyzy a întrebat:

Este cineva veterinar, sau cel putin se pricepe la animale? Am probleme cu o pisicuta de-a measad Nu mai mananca nimic si parca tot timpul e trista si somnoroasa, si cateodata tuseste. i-am luat si pastile pentru tuse si refuza sa le ia.sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La catei.cand au aceste simptome, stiu ca e parvoviroza. e grav daca e asa.trebuie sa mergi urgent la veterinar cu ea.este o boala care progreseaza repede si risti sa o pierzi, imi pare rau sa iti spun asta.eu am pierdut un catel asa.sau daca mai iese afara, poate a mancat ceva otravit. fugi la medic

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sper ca deja ai fost cu ea la veterinar! trebuia imediat, fara sa ne mai intrebi pe noi! Sper sa ti se faca bine! Si sa ne spui si noua ce a fost, bine?!

| LittleZyzy explică:

Am uitat sa spun ca s-ar putea sa fie insarcinata.Ar putea fi asta cauza pentru care e abatuta si nu mananca nimic?

auran
| auran a răspuns:

De ce nu mergi cu ea la doctor?
ce varsta are pisica?
poate are probleme cu burtica

lolita
| lolita a răspuns:

Iti recomand sa mergi la veterinar, animalele sunt ca si noi, asa ca au nevoie de ingrijire, eu cred ca este din cauza ghemotoacelor de par, le da afara? daca tuseste casi cum ar voma asta e motivul, trebuie sa-i dai malta(in romana nu stiu cum sa numeste) pentru a scuipa parul din stomac, daca nu, poate sa fie racita sau sa iba vreun parazit inestinal.

lolita
| lolita a răspuns:

Cel mai sigur este sa mergi cu ea la veterinar.

| alina si florin a răspuns:

Mai de cat timp se intampla asta daca se intampla de putin timp probabil e din cauza ca esti timpul imperechiei la animalewinking

| dani9354 a răspuns:

Da ar putea sa fie si cauza aceasta cu insarcinarea, cea mai buna cale este de a merge la medic pentru ai face niuste analize mai amanuntite, poate fi vorba de o anemie sau de o simpla raceala. Sa ai grija de ea.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are paraziti, viermisori adica si de aceea nu maninca. du-o la veterinar sa o trateze ca altfel moare

| bunica a răspuns:

Si animalele racesc asa ca trebuie sa consulti un medic veterinar este posibil sa fi facut o viroza. cel mai sigur tratament este injectabil.

| dan_4962 a răspuns:

Poata sa fie insarcinata, sau tinzeste dupa un motan