| AnoMg a întrebat:

am o catelusa ShihTzu de 3 luni, are facute toate vaccinurile si toate deparazitarile, dar de 3-4 zile a inceput sa verse tot ce mananca,chiar si cand bea apa,nu se mai joaca, sta abatuta tot timpul. Am fost la veterinar si i-a facut 2 injectii, pana acum.Dar nu prea vad semne de ameliorare.Mananca granule Pedigree Junior si mancare umeda la pliculet tot de la Pedigree Junior. Avem mare grija de ea.Imi puteti spune care ar fi problema? Ati mai intalnit asemenea cazuri?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i mai da bobițe și hrană umedă (din pliculețe), chiar dacă e special concepută pentru câini.
Încearcă să-i dai numai carne de pui (fiartă, dar tb să înlături grăsimea) și telemea nesărată.Nu-i da lapte.
Caută să ajungi din nou la veterinar și spune-i că tratamentul/injecțiile nu-i ajută. Poate că va încerca un alt tratament. Poate că și injectabilele pe care i le face, au efecte adverse. Ori, nu sunt pentru boala ei.
De ce nu-i soliciți să-i facă toate analizele, pentru a vedea ce afecțiune are? Cu rezultatul analizelor în față, medicul va afla dacă are probleme cu ficatul, rinichii, stomacul, iar tratamentul îi va fi dat corect, nu pe presupuneri.
Dacă i-ai făcut vaccinul de curând, starea de rău, poate fi și din cauza aceasta!

4 răspunsuri:
| catalin1029384756 a răspuns:

Du-o la veterinar. Vorbesc din experienta.

| AnoMg explică:

Mergem toata saptamana asta, este sub observatie...Dar credeti ca si-ar mai reveni?

| catalin1029384756 a răspuns:

Cred ca da

| AnoMg explică (pentru floresdemayo):

I-am facut al 3 lea vaccin in 5 iunie...