| Boomzz2012 a întrebat:

BUNA ziua! Am un catel de 10 saptamani rasa bichon bolognese si de un timp a inceput sa muste... Ce pot face in aceasta situatie rog un >>>>>raspuns

Răspuns Câştigător
| edytzu4 a răspuns:

Am aceeasi problema. ceartal cand musca sau daca doar se joaca nu ii face nimic. daca doar iti ia degetul in gurita nu inseamna ca musca. daca va musca si va baga dinti il poti certa, apoi sa nu mai vorbesti cu el. ignor total. Fundabig grin?

4 răspunsuri:
| Cher22 a răspuns:

Buna! Si eu am un caine de 6 luni, si eu asa am patit ( musca - si acum mai musca big grin ). Inseamna ca incepe sa ii creasca dintii. Trebuie sa ii cumperi jucarii - dupa un timp daca tot o sa roada o sa ii se toceasca dintii si totusi e caine deci oricum va roade happy.
Sper ca te-am ajutat te rog >>> Fundaaa? plss plss

| onyka a răspuns:

Pai trebuie sa il dezobisnuiesti neaparat! Daca nu vrei sa iti para rau mai tarziu! Ai putea atunci cand incearca sa muste sa ii dai foooarte usor peste botic si sa il certi! Si daca are un loc anume sa il pedepsesti trimitandu-l acolo si tinandu-l acolo tim de cateva minute fara sa paraseasca locul lui! Daca va incerca sa plece nu il lasa cu una cu doua cearta-l si dul la loc!tongue succes! sper ca ti-am fost de ajutor! pwpik:*

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Buna! am trecut si eu prin aceasta problema, dar sti dc musca? Pt ca i cresc dintii si are nevoie sa roada.Mie imi fura papuciilaughingsi-i roade.

| madamadalinuta a răspuns:

Salut :]
uite eu am un booldug.ai exact asa. stai sa iti dau linkul :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
si musca ffffffffffffffff. taree. dar tu poti sa faci exact ce am facut eu. impriteneste.te cu el.fai totate poftele si nu va musca
eu cu bundoo. asa il cheama pe al meu ne intelegem de minune si ma simt in siguranta cu el. chiar acum i.ai dat o gurita la bundoooooooooo :xX:X:X:X funda?;;)