| AncasiCoca a întrebat:

Am un perus si are ciocul crapat pe margini (mentionez ca are 2 luni de cand a iesit din ou)acum am observat ca ciocul se crapa mai tare, este posibil sa ii cada ciocul? da-ti-mi un tratament ceva, va rog frumos, un leac babesc, va implor din suflet sunt disperata. Nu vreau sa il mai pierd, nu pot sa ma gandesc ce ma fac fara el.

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Imi pare rau ca pana acum nu ti-a zis nimeni nimic dar, singura solutie e la veterinar el are toate solutiile si midicamentele de vindecare...
DUTE RAPID LA VETERINAR! alta sansa nu ai.

| Love_Flori_1998 a răspuns:

Trebuie sa iicumperi un os de sepie. daca mai afli si tu ceva, anunta-ma! si eu am un perus cu aceeasi problema... nu te ingrijora, nu ii va cadea ciocul!