| Deadman113 a întrebat:

Buna ziua, as fi interesat de obținerea unui pasaport pentru cainele meu, bichon maltez. Ideea e ca l-am primit recent de la o ruda care nu l-a mai putit tine, si nu are niciun act cum ar fi carnet de sanatate, vaccinuri cip, ce demersuri trebuie sa fac pentru a obtine un pașaport cat mai repede! Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pai mergi cu catelul la veterinar, o sa trebuiasca vaccinat si deparazitat si atunci o sa poti sa ii faci carnet de sanatate. O sa il scaneze de cip si daca nu are il pot implanta, e o prpcedura simpla cu anestezie locala. Dupa toate aste poti alege sa ii faci passport dar si asta se face tot la veterinar.