| focut a întrebat:

As vrea sa imi iau un caine activ jucaus, protrctor de talie mare. spuneti-mi niste rase va rog. Ce ziceti de doberman,viobanesc belgian, cane corso? Mz. Ps am 17 ani

6 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand un boxer. Este activ, jucaus si protector..deci are toate calitatile.
Din cele 3 rase enumerate de tine, eu as alege cane corso.
Oricum, orice caine iti cumperi..trebuie sa il dresezi (sez, culcat, nu ai voie etc.) si sa nu ii permiti orice, sa ii arati ca tu esti seful 'haitei'. Ca daca nu, canf o sa creasca nu o sa te mai intelegi cu el. Bafta!

| ioanax2004 a răspuns:

Hasky sau Ciobanesc German

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Hasky

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Uite aici un site cu toate rasele de caini iti spune si energia lor etc http://youtu.be/JcVSAq7mUdM

| Sebi200000 a răspuns:

Salut! Iti recomand un ciobanesc belgia pentru ca este o rasa blanda, care se dreseaza foarte usor si te poate proteja mereu. Funda happy?

| luliana77 a răspuns:

Collie,Labrador,Golden Retriever, Husky