| ramona0506 a întrebat:

Buna ziua :*! O sa imi iau un Golden Retriever, dar problema este ca eu voi fi plecata la scoala dupa ora 11 pana la ora 18 - la scoala. Tatal meu va fi mult timp plecat la servici, iar fratele meu poate va avea o slujba. Eu m-am documentat si am observat ca Retrieverilor nu le place singuratatea. nu stiu ce voi face, pentru ca nu vreau sa sufere sad Aveti idei cu cine as putea sa-l las? Asta in cazul in care se va schimba situatia (fratemiu.) Si daca puteti sa-mi dati mai multe detalii daca aveti un Golden, m-ar ajuta mult parerile si sfaturile voastrehappy Multumesc♥

3 răspunsuri:
| SandraMikyZu a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, darn nu vreau golden retriver.Eu imi iau la vara cand o sa am timp sa-l ingrijesc si o sa-l invat sa stea si putin singur. caninii cum ii dresezi asa ii ai.sau daca vrei il poti lasa la o ruda inainte sa pleci la scoala si sa mergi dupa el cand iesi de la scoala, dar asdta e cam dificil, si asteptatul pana la vara lafe.eu nu mai am rabdarelaughing

| benny a răspuns:

Cel mai bine e sa nu iti iei daca nu poti avea grija de el e ca si cum ai face un copil si ti-l creste rudele

| SpIrO a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever
Spune exact ce trebuie am si eu unul e exact ca acolo in detalii funda?