| 19diana99 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Am o intrebare pentru cei care ingrijesc porcusori de guineea. Porcusorilor vostri le cade parul? Daca da in exces sau doar putin?

Răspuns Câştigător
| URSaKe a răspuns:

Du-te neaparat la un veterinar nu este de bine, presupun ca nici nu prea mai mananca. Am avut si eu porblema asta, dar la mine s-a terminat catastrofal si nu vreau sa patesti si u la fel! Nu mai sta cu el asa ca nu ii este bine! Ai grija de el sunt niste animalute minunate! Eu nu mai am dar am avut trei pana acumwinking bafta cu el

3 răspunsuri:
| iulytruly a răspuns:

Eu am un porcusor de guineea si ii cade parul, dar nu excesiv.Este ceva perfect normal, doar naparleste.Ar trebui sa te ingrijorezi doar daca nu mai mananca si i-a cazut o mare cantitate din par.In acest caz, du-l la un control.

| mihairacu a răspuns:

Da am vut aceiasi problema aproape ajunsese chelios dar e foarte normal.

| xArtyLoving a răspuns:

Du-te La un veterinar. studiez medicina veterinara!
E semn ca naparleste...sau are o boala de piele! o iaritatie.
Da-i un pup din partea mea :* bafta!