| Arielle a întrebat:

Caine in apartament, brac german sau labrador?

14 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Labrador

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Labrador e un caine foarte bun.E jucaus si foarte activ.E cam mare pentru apartament dar daca ilfaci sa se simta bine e perfect.Pa,pa

| totElodia a răspuns:

Bai, ce sa zic, bracul german e o superbitate de caine. Intr-adevar are o fire oarecum docila, dar nu, nu se potriveste mediului de apartament. El are instinct de pradator, pentru ca este caine de vanatoare, de aceea trebuie sa alerge si sa aiba activitate sustinuta minim 4 ore zilnic. In schimb labradorul este perfect pentru apartament. Are o fire extrem de placuta, un temperament mult mai bland decat ale celorlalte rude patrupede ale lui. Eu zic sa-ti iei labrador. Daca ai intrebari, sunt aici.

| Flynn2001 a răspuns:

Nici unul! Nu poti tine un caine in apartament,!

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu zic sa iti iei un labrador sunt tari draguti si un ciobanesc este folosit pentru oi si paza lor.Ti-as recomanda un labrador

| JockerStoica a răspuns:

Labrdador

| paul55 a răspuns:

Salut pai eu zic sa iti iei un brac german dar mai bine un pui de pichinez.

| MrAnonymus a răspuns:

Eu zic labradorul pentru ca este mult mai frumos si se va simti bine in apartament.

| manolo a răspuns:

Şi unul şi altul sunt nişte câini energici, au nevoie de libertate, atenţie şi multă "hârjoneală", deci nu prea sunt de apartament, dar în situaţia ta, aş merge pe labrador.

| luby a răspuns:

Labrador cu toate ca facea dezordine, dar bracul e caine de vanatoare.

| Octa00 a răspuns:

Ar fi indicat ceva mai mic, deoarece labradorul si brac german cresc mari si au nevoie de loc de joaca, de alergare. Daca poti sa ii duci zilnic intr-un parc sa alerge, sa se distreze iti indic labradorul, deoarece este foarte util si jucaus.

| MrBlue a răspuns:

Labrador, mult mai frumos decat bracul german...

| papaalin a răspuns:

Eu zic sa iei labrador.

| Criii282828282 a răspuns:

Labrador,deși e cam mare pentru apartament e mai bine labrador,eu am un brac german,dar locuiesc la curte, bracul german e foarte energic, are nevoie de mult spatiu, aer curat si sa se joace mult pe afara, și dacă e sa îl iei la apartament nu rezista el scos afara in lesa Timp de 20/30 de minute, o sa îți distrugă casa, mai ales ca bracul german e câine de vânătoare