| BrielleD a întrebat:

Brac german, husky sau labrador? Ce imi recomandati?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Brac german-caine de vanatoare,daca a prins vreun miros s-ar putea sa nu-l mai prinzi,mai ales daca nu e invatat sa vina la comanda la stapan

Husky-frumos,rezistent la temperaturi scazute,face paza,dar din punctul meu de vedere,cam mult parbig grin

Labrador-foarte frumos, destept, usor de dresat, iubeste pe toata lumea, nu prea face paza.

In concluzie, iti recomand labrador-ul.

| raluu12 a răspuns:

Husky este cam agresiv eu iti recomand labrador!

| FiveTheNovice a răspuns:

Labrador

| MosquitoLIB a răspuns:

Iti recomand sa iti iei un caine care are cam acelasi nivel de energie ca si tine. In primul rand vezi ce nivel de energie ai tu si dupa aceea poti alege un caine. In general bracul german are nivel de energie ridicat, labradorul mediu spre ridicat si husky ridicat dar ii trebuie mult exercitiu. Oricum energia depinde si de fiecare catel in parte.

| AleXuTza84 a răspuns:

Eu zic husky pentru ca este un caine energic, dragut, este usor de dresat datorita inteligentei sale si se adapteaza oricarui mediu de viata. Sper ca ti-am fost de ajutor!