| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu, un ciobanesc german de 3 ani, a mancar ieri un pui de soarece. Avea fara coada vreo 4-5 cm. Poate sa pateasca ceva grav daca a omorat el soarecele si l-a mancat (eu l-am vazut fix doar cand il lua de jos)? Dar daca soarecele murise otravit, ce risc e pentru. caine? Ieri nu avea nimic, dar azi a inceput sa fie mai trist si n-a mancat deloc...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna, daca soarecul era otravit este foarte posibil si cainele sa ia otrava. Deci du-l cat mai repede la un veterinar.

4 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Buna este foarte periculos, daca este asa cum spui tu nu pierde timpul cu intrebarile du l mai repede la medic veterinar este periculos

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns:

Ce mai astepti? Du-l la veterinar

| denys155 a răspuns:

Buna,pai dai oua cu siringa si eu am patit la fel

| RapWhoo a răspuns:

Daca soarecele a murit otrăvit trebuie să îi dai cainelui tau un castron cu lapte. Și eu am avut aceeași problema cu cainele dar și cu pisica. Dacă nu ești sigur poți să faci un drum pana la veterinar. Bafta!