| icxx2010 a întrebat:

Am fost muscat in urma cu 3 zile de un caine.Totul a inceput cand eram in casa si am auzit un caine in fata portii care mormaia am iesit repede afara sa vad ce se intampla si l-am vazut si parea ratacit(avea zgarda la gat ) I-am dat de mancare a mancat dar nu prea mult, dar in schimb i-am dat apa si a baut nu exagerez aproximativ 1 lintru de apa, in fine peste o ora am iesit iarasi ca voiam sa ies cu masina din curte, am deschis portile si vroia sa vina in curte, am ridicat piciorul fara sa vreau ca sa nu intre iar acesta a sarit pe piciorul meu si m-a piscat de picior( nu mi-a dat sangele) am fugit repede in casa m-am spalat cu sapun am dat cu spirt apoi am pus iod (nici o usturime) dar se facuse ca o vanataie.A 2-a zi am fost la veterinar ca sa vina sa vada daca acel caine este turbat Pana sa vina veterinarul cainele murise langa poarta ( din cate am inteles de la o ruda care a urmarit cainele ii paralizase corpul nu se mai putea ridica, misca doar capul si intre timp a murit)( multi spun ca era otravit). Oameni buni, ma simt OK cainele cum spuneam nu se manifesta ciudat, nu parea turbat. Zisa Plaga este ca un fel de vanataie. Am fost ieri sa-mi fac vaccinul anirabic si mi-au spus cei de la spital ca nu-l mai au si peste 2-3 zile sa revin.Ce sa fac? deja trec zile bune

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că nu ar trebui să mai aştepţi.
Mergi mâine la alt spital dacă la acela tot nu au vaccin anti-rabic şi să ai mai multă grijă pe viitor.

Pa-pa.

| andrw1929 a răspuns:

Mergi la un alt spital.

| Miriamm a răspuns:

Mergi la un alt spital. Asta e clar! Chiar daca faci mai mult drum dar macar iti salvezi sanatatea!