| Anonim078 a întrebat:

Cainelui meu (bichon maltez | 1 an) au inceput sa-i apara niste pete negre peste tot pe corp. Stiti ce ar putea sa aiba? Sunt destul de ingrijorata si sper sa nu fie vreo boala.

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!

Eu am un shih tzu de 9 luni si am aceeasi "problema". Am fost la medicul veterinar si mi s-a spus sa stau linistit deoarece este ceva normal, aceste pete apar mai intai pe abdomen iar mai apoi pe corp. Nu este o regula, sunt caini care nu au aceste pete. La catelusa mea i-au aparut cam de la 5 luni dupa ce am tuns-o aproape zero happy atunci le-am zi vazut mai bine, ai impresia ca este dalmatian! Stai linistita!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi frumoasa!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu-l duci la un medic veterinar să-l vadă?
Pa, pa.

| Betyskumpik a răspuns:

Pai nu stiu sa iti spun i-a aparut pe blana sau ii cade blana si se vede negru sub ea?