| kim26 a întrebat:

Am un bichon maltez, si il mananca pielea. Ce poate sa aiba? pentru ca baie ii fac destul de des.

Răspuns Câştigător
| byaanca a răspuns:

Uite-ti si raspunsul, ai spus ca il speli destul de des, asta ar putea fi problema, adica : spalandu-l des ii cade parul, si pielea se irita daca parul nu mai e acolo, deoarece sa obisnuit cu acel loc plin de par, incearca sa nu-l mai speli atat de des (cred ca asta e problema).

5 răspunsuri:
| AndreeaIsNoQueen a răspuns:

Poate ca are iritatii de la caldura din cauza blanii.
Sau cred de fapt ca din cauza ca il speli des se irita si trebuie sa speli cainii o data la 2 saptamani.

| EdiiThxoxo a răspuns:

Depinde si de samponul cu care il speli. Atentie mai multa cand il speli, s-ar putea sa ramana spuma. Am patit si eu cu bichonul meu bolognez tongue >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am bichon maltez.As vrea sa stiu daca i-ai facut deparazitarile si cu ce sampon il speli.Numai bine.

| Annä_Anné_1997 a răspuns:

Incearca sa schimbi samponul daca il mai mananca poate are ceva mergi la medic pentru cateti :*!

| rochyy a răspuns:

Poate nu din cauza purecilor... ar trebui sa mergi cu el la un control la veterinar. poate e vorba de o alergie sau o iritatie! ai grija...