cami
| cami a întrebat:

Au inceput sa-mi apara niste pete negre ( un fel de vanatai) pe corp -Nu m-am lovit-
Dumnezeule... cum se manifesta ciuma worried?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pete negre? splina, sa nu te fi invinetit de la vreo lovitura si sa te specii degeaba, lasa ciuma, zapacila.

19 răspunsuri:
cami
| cami explică:

Si eu tin s-o contrazic pe @bloo2, confunzi ciuma cu lepra tongue
@bent, probabil. pisicul.

cami
| cami explică:

Da` ti-ai dori sa pui tu mana pe el smug? laughing
@bentisoru' meu kiss kiss ma ierti, ma ierti, ma ierti?batting eyelashes

cami
| cami explică:

Bre eu v-am lasat, teme franceza, fizica, chimie
@ bent ce-mi ceri? Ofer. nu chiar orice. Ohhhh sad si-o ma gandeam ca saracutul scapa laughing Auzi, si daca ti-o iei tu de la elhee hee

@silvia, da' sa stii ca l-am atins.

Intr-un vis, se facea ca ploua, si l-am rugat sa intre sub umbrela mea. eeeeeh, 1-0 tongue

cami
| cami explică:

DA
silvia, pai si ce faceai cu bent? Cum decurgea. relatia voastra? Era iubitor, tandru, visator? Grijuliu?
Hai. nu ne lasa in ceata tongue

| inna a răspuns:

Poate fi o alergie sau intoxicatie.Mergi la un medic specialist.

| Silvia a răspuns:

Vezi cami? Bent tot pe tine "te vrea"laughing. Si stai linistita, ciuma nu ai.laughing big grin

| Silvia a răspuns:

Cami, o sa pun eu mana pe el asa cum ai pus si turolling on the floor.
Si stai linistita, eu ii am pe ai mei.tongue

| Silvia a răspuns:

Cami... daca e sa o luam pe vise...am visat si eu ca enigma avea 17 ani si statea in Constanta, ca nony era iubitu` meu, ca BRO era amantul meu, ca bent era cu mine, nu cu tine...mai continui?rolling on the floorrolling on the floor

Si inca ceva...nu luati in seama ce ziclaughing.rolling on the floor

| Silvia a răspuns:

Ehh`. uite asa imi place mie sa va las in ceatsalaughing.

| Bloo2 a răspuns:

Nu ai ciuma laughing. tin s-o contrazic pe @clawss .ciuma mai exista si in ziua de azi big grin

| Amelia87 a răspuns:

Fuguta la medic! happy

| thehope a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi... e foarte probabil sa te fi lovit fara sa iti dai seama sau sa nu iti mai amintesti...si eu m-am trezit vanata de multe ori si ma intrebam oare de unde... cel mai sigur mergi la un medic dermatolog care iti va spune daca e vorba de o simpla vanataie sau de altceva. Ai grija de tine, sanatate.

| clawss a răspuns:

Ciuma nu mai exista in perioada noastra! asa ca nu mai presupune tu un diagnostic si da fuguta la un dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine spune-mi cine te-a muscat... waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa il alinti acum? "Pisicul"? Vai s-amar de blana lui, daca il prind...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te iert? Ce dai la schimb? smug big grinbatting eyelashes
PS: Motanu' nu scapa, nu-ti face iluzii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Silvia, ce vise erotice ai! recunosc, m-ai intrecut! si eu care credeam ca-s cea mai perversa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J pana la urma ne-a lasat in ceata

| Alexandra_8909 a răspuns:

Ciuma are un debut rapid, cu febra si manifestari sistemice caracteristice unei infectii bacteriene. Deci daca ai numai vanatai pe corp, e putin probabil sa ai ciuma. Si mie mi s-a mai intamplat sa ma lovesc si sa nu-mi dau seama.happy
Te sfatuiesc sa mergi imediat la un medic dermatolog. Bafta.big grin