| kitybell a întrebat:

Cainii de rasa ca labrador retriever sau beagle pot sa ajunga bine sau sa traiasca fara probleme daca sunt hraniti cu mancare de casa sau cu granule uscate?

3 răspunsuri:
| catafan a răspuns:

Da. am si eu un labrador retriver si dimineata ii dau granule pedigree iar seara ciorba, oase, paine etc.

| kitybell explică:

Si cainii vostrii nu au nicio problema, nu? Eu vreau sa imi iau o rasa dintre acestea doua, iar mama spunea ca trebuie neparat sa ii iau mancare royal canin daca vreau caini de rasa pentru ca altfel se imbolnavesc! Eu voiam sa il hranesc cu mancare de casa gen oase si cu granule uscate de la lidl cum imi hranesc ceilalti caini:un caniche si un ciobanesc german! E vreo probleme in aceasta alimentatie?

| ioanaza a răspuns:

Da! de exemplu eu am avut un Beagle care manca doar mancaruri de genu, supe si copanele de curcan, dar, fii atent, dupa ce incepe sa se obișnuiasca cu astfel de mancaruri, cu greu v-a manca boabele. V-a trebui sa ii amesteci boabele cu ceva, smantana, branza