| cosmina92 a întrebat:

Eu stau la casa si doresc sa imi cumpar un caine mai maricel dar nu stiu ce rasa thinking golden retriever, labrador, ciobanesc german thinking ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Eu as zice golden retriver(daca nu ai prea multe bijuteriirolling on the floor). Este un caine foarte dragastos, chiar daca lasa multa blana vara, dar este un caine loial si bland.E genu de caine, cum vine si vorba,'Intampina pana si hotul cand iti intra in casa'atat de dragut este! FUNDA?>

4 răspunsuri:
| Sandra2571 a răspuns:

Golden retriverwinking sunt preferatii mei ii ador! dar vezi si ce rasa de caine ti se potriveste adica sa semene cu tine la si la spirit si la tot dar eu ti-as sugera golden retriver e asa bland ascultator si loial il poti invata multe si este printre cele mai destepte rase de caini!

| JustCrisii a răspuns:

Cauta si vezi ce rasa dintre cei 3 ti se potriveste cel mai mult.
Este foarte important sa iti fie asemanator si ca spirit dar si la caracter. big grin

| alexiasol a răspuns:

Eu iti recomand sa iti cumperi un caine care se potriveste genului tau smug ps labradorul e foarte ok laughinglaughing parerea mea

| cristianq a răspuns:

Iti recomand Ciobanesc German. Este preferatul meu. Foarte loial si ascultator. Dar eu sunt baiat, poate avem asteptari diferite de la un caine.
Oricum daca te interesaza iti recomand: http://www.petmark.org/Pet/123/Ciobanesc-German.html
Sa citesti in special partea legata de caracterul acestui caine si sa te uiti la pozele cu puii de ciobanesc german:)