| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat lapte ar trebui sa ii dau unui catel pui? Abia a deschis ochii, ieri inca avea pielita! Si cam cata grasime saaiba laptele? Cu biberon sau cu seringa?

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Un litru pe zi mi se pare cam mult. Da-i cat vrea el pentru ca e singurul care stie cat ii trebuie. Cu biberonul e cel mai bine si mai comod.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In jur de 1 l de lapte pe zi, amestecat cu un praf de sare si un galbenus de ou.nu mai mult de 3 galbenusuri pe saptamana. ii dai de cate ori cere, poate manca precum un bebelus, intre 1ora si 3 ore. unii sunt mai lenesi sau maxilarul oboseste din cauza suptului si se lasa pagubasi dupa 5 minute.asa ca trebuie sa fii "mamoasa" cu el.cu biberonul ar fi indicat pentru prima saptamana dupa aceea ori ii dai cu seringa ori il inveti sa linga laptele din farfuriuta.la o luna de zile ii poti da bobite pentru catei bebelusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu am doar 6 catei si au doar 2 saptamani si sunt toti grasi si lenesi si mananca de la mama lor care e hranita bine

| Uana_5406 a răspuns:

Ii dai de cate ori cere in primele saptamani, cu biberon.