| Ladykitty36 a întrebat:

am un pui de pisică abandonat (încă nu i-au ieșit ochii) și nu vrea să mănânce. Îi dăm lapte cu seringa, dar nu vrea! Cum ar trebui să procedez?

1 răspuns:
| Laura927 a răspuns:

Pai cu multa rabdare. pisica mananca putin deocamdata, nu te astepta sa manance o seringa intreaga. pune-l la caldurica in ceva moale (o hainuta sau o paturica moale) si dedesput pune o sticla de plastic cu apa fierbinte dar inveleste sticla intr-un prosop ca sa nu se arda pisoiul.
Poti sa ii cumperi niste granule si sa le bagi in apa cand sunt foarte moi sa iei cate una si sa i le bagi tu in gurita vreo 5 granule moi sunt suficiente.
Cam atat, nu poti sa faci prea multe, doar sa il tii mereu in brate ca acum el are nevoie de o mama...