| anonim_4396 a întrebat:

Cand catei au viermi ce trebuie sa le dau de mancare? al meu nu mananca deloc.ieri i-am dat pastila cestal plus azi a vomat niste viermisori dar nu mananca. cand o sa ii mai dau pastila? astept sfaturile voastre! pentru cine ma ajuta cel mai mult funda

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ce varsta au cateii? Cine ti-a recomandat cestal?

Nu ii mai poti administra un alt deparazitant decat dupa 3 luni, pentru ca ii poate afecta serios ficatul.

| Tourniquet a răspuns:

Asteapta sa se simta mai bine la stomacel. Dai bobite inmuiate in apa calda/supa/lapte, mancare umeda puppy, orez fiert.

| bella24 a răspuns:

Catei au o luna si un pic veterinarul mi-a recomandat pastila.m-a ingrijoreaza faptul ca nu mai vrea sa manance nimic si face diaree cu sange...e posibil sa aiba parvoviroza il hranesc cu seringa si ii dau ceai de menta si orez fiert...i-am dat si smecta si metroclopramid(asa mi-a recomandat vetu)a zis ca isi va reveni.eu ce sa ii mai dau? trebuie antibiotice? nu stiu ce sa ii mai fac

| catalinnutza a răspuns:

Tute la un veterinar mai bun cu tot cu catel. daca poti si explica'i exact ce are catelul... urmeaza tratamentul care ti'l da si poate o sa se simta mai bine.desi nu prea stiu...si catelul meu a avut vermi si i'am facut injectii si i'am dat si pastile da, a murit.totusi incerca dar nu-l fosrta prea mult sa manance ca ii poate face mai rau