| căti23102004 a întrebat:

Când zebrele australiene au penele vâlvoi de parca sunt un ghem de ață, ce se întâmplă? Au vreo boala?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

E mai popular zebra australiana, cel putin asa am vazut la pet shopurile mari gen "animax", dar si la pet shopurile mai mici.
http://www.animalutul.ro/......liana/579/ si observ ca si pe internet e mai mult zebra australiana, deci e una si aceeasi pasare, dar are denumiri diferite.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ai putea sa intrebi un medic veterinar, el se pricepe mult mai bine si stie exact daca asa trebuie sa zboare sau au vreo problema.

| KodrutZ a răspuns:

Zebra are pene? Ce interesant...

| KodrutZ a răspuns (pentru LaLaura):

E cintezoi australian, nu ii zici zebra in pui mei. laughing

| LaLaura a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu stiam de zebre australiene. Poate au mai multe denumiri populare.
http://www.animalutze.com/articole/zebra-australiana.php

| KodrutZ a răspuns (pentru LaLaura):

Mdah, asta care a scris articolul nu a stiut sa traduca "finch" si a zis ca merge si asa.

| LaLaura a răspuns (pentru KodrutZ):

E mai popular zebra australiana, cel putin asa am vazut la pet shopurile mari gen "animax", dar si la pet shopurile mai mici.
http://www.animalutul.ro/......liana/579/ si observ ca si pe internet e mai mult zebra australiana, deci e una si aceeasi pasare, dar are denumiri diferite.

| KinderBeeeib a răspuns:

Nu au o boala. Poate sunt doar obosite sau nu sessimt bine datorita vremii. Poti consulta un medic veterinar.