| MaraMadalina1888 a întrebat:

Cânt la chitara clasica si am invatat toate notele majore.Dar la cele minore am văzut că la majoritatea trebuie barate.Problema e ca eu nu pot sa barez, pur si simplu nu pot pentru ca nu iese nici un sunet, am mana mica nu ajung
la restul corzilor prea bine dupa ce barez. Exista toate notele minore fara a le bara? Va rog sa imi spune ti un site in care sunt corecte. Multumesc o seara faina!

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Care majoritate? Eu doar F am vazut ca e barat. Inca nu am ajuns acolo dar Em Am Dm mi se par usoare, si eu am mainile mici si ma cam chinui dar imi iese orice sunet intr-un final :)

De unde ai luat tu acordurile? Eu le iau de pe google, spre ex https://www.imusic-school.com/en/tools/guitar-chords/beginner/

| hacktek a răspuns:

In cazul acesta va trebui sa schimbi chitara. Cauta modelul Amarilo 2 fabricat la Reghin, are un sunet perfect si griff-ul foarte subtire.

Răspuns utilizator avertizat
| iuliam3 a răspuns:

Găsești pe Tabulaturi.ro un dicționar de acorduri, iar aici e un video pentru acordurile barate https://youtu.be/Auqcjzhe198