| Yurisa a întrebat:

Caragațele (coțofenele) și corbii pot fi domesticiti? Daca da, exista de vanzare/ adoptie?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt inteligenți, dar nu animale de casă, domestice. Nici să le ții în cușcă, doar la grădina zoologică. Au nevoie de spațiu să zboare, nu să le ții în colivie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... pot sa invete cu oamenii, insa sunt animale care nu pot sa traiasca in conditiile dintr-o casa/apartament.
Sau hai sa zic daca stai la casa si o tii in copac, e altceva. Insa e facuta sa fie salbatica, trebuie sa vaneze sa comunice cu celelalte pasari si in cele din urma tot trebuie sa plece. Mai sunt protejate si de lege, pentru ca au rostul lor in natura.

Ai face o cioara trista daca ai tine-o langa tine laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Tu esti constienta ca o sa te nenoroceasca la capitolul urlete?

| Yurisa explică (pentru RoCkKiD):

Deja sunt nenorocita la capitolul urlete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei corb ia l pe guta laughing e direct domesticit, iti si fredoneaza

| Yurisa explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ma vrea el pe mine laughing
da nu guta ca el face sloganuri politice si nu imi place laughing poate salam

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Salam sa fie, nota va rog laughing

| Vikaa a răspuns:

Ma adopti pe mine si ma domesticesti; 3