| Suceava_Iepuri_Ug_1990 a întrebat:

Care caine este mai tare la bataie amstaff sau pitbull? Sau care este mai rau? Si ce diferente sunt intre ei doi? Am inteles ca amstafful este la lupta cat si pitbullul dar depinde si de dresaj, muscularitate si altele

1 răspuns:
| BoWoWw a răspuns:

Se spune ca Amstaff-ul este o varianta imbunatatita a Pit Bull-ului, putand fi mai usor controlat, neavand firea dominatoare a Pit Bull-ului. Amstaff-ul a ramas acelasi caine de demult, eliminandu-i-se agresivitatea din comportament, si cu toate acestea continua sa fie foarte curajos. Pitbull-ul a ramas in mare parte acelasi caine de la inceputul anilor '30, agresiv si puternic. SPER CA TE-AM AJUTAT