| TheiaAliasZbarcica a întrebat:

Care e cea mai buna/rapida metoda de a invata o catea amstaff de 10 saptamani sa mearga la pas in lesa?

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

O duci la dresaj, altfel o sa te alegi cu un caine care trebuie tinut in curte pentru ca nu il poti controla si e prea puternic sa il scoti pe strada.

| Eireann a răspuns:

La 10 saptamani e prea mica sa invete mare lucru. Ii poti lua un ham si cand incepe sa traga o tragi de ham langa tine (lesa cu zgarda o poate ranii). Spui pas cand e langa tine si faci asta Inca 6 luni de zile pana cand nu Mai trage). La dresajul cainilor e importanta consecventa. Amstafful e o rasa destul de incapatanata, trebuie rabdare si autoritate (nu sa fii agresiv sau violent - nu e ok sa o bati niciodata) dar niciodata sa nu renunti la reguli.