| nOame000 a întrebat:

Care e cea mai frumoasa culoare?

Răspuns Câştigător
| Ramona000 a răspuns:

Turcoaz

8 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Blue.

Răspuns utilizator avertizat
| Caood a răspuns:

Culoarea care îți place

| Daria22Venus a răspuns:

Verde

| mariussigeorgesimplu a răspuns:

Bun gasit. Dupa parerea mea, fiecare culoare are ceva frumos. Probabil stii, daca nu, afli acum, ca fiecare culoare are anumite asocieri, de exemplu:
rosu-iubire
galben-lumina
alb-puritate
albastru-infinit
verde-renastere

Desi nu ai intrebat, o sa-ti spun ca personal mie imi plac toate culorile, dar cele mai aproape de sufletul meu sunt albul, albastrul si rosul.

O zi frumoasa de la mine, Marius (si George).

| nOame000 explică (pentru mariussigeorgesimplu):

Turcoaz ce inseamna?

| mariussigeorgesimplu a răspuns (pentru nOame000):

Bun regasit. In primul raspuns, am fost subiectiv si ti-am oferit niste "definitii" (semnificatii) proprii ale culorilor mele preferate. Legat de turcoaz, nu am ce sa spun la modul subiectiv, decat ca imi aminteste de o melodie a Nicolei care se numeste "Turquoise" si pe care o poti asculta aici: http://www.youtube.com/watch?v=bNz4_vHaJdc

Obiectiv, m-am documentat pe internet, ajungand la un site unde sunt prezentate semnificatiile unor culori, printre care si turcoazul. Nu voi da copy-paste la semnificatia scrisa acolo pentru culoarea de care vorbim, ci dau doar adresa: http://interferente.ro/Semnificatia-culorilor.html

| DelenaLove a răspuns:

Pai thinking
toate