| Addaa a întrebat:

Ce culoare este frumoasa ca sa te imbraci de Paste?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Toate culorile sunt frumoase. Imbraca-te in ceva vesel; daca esti crestina si sarbatoresti invierea, inseamna ca e motiv de bucurie.

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

ORICE CULOARE DESCHISA CARE TE PRINDE BN SI CARE SA ITI PLACA big grinhappy

daniela
| daniela a răspuns:

Ori ce culare de primavara, de sarbatoare care te prinde.

auran
| auran a răspuns:

Orice culoare calda care sa-ti stea bine

| ? MayE [;x] a răspuns:

Eu as spune ca rosu sau verde..sunt culori vesele si potrivite

| gabriellas a răspuns:

In saptamana patimilor, in unele parti oamenii se imbraca in negru. De Paste cred ca cea mai potrivita culoare ar fi galben pentru simplu motiv ca este culoarea luminii.

| Liana [] a răspuns:

De Paste se poarta rosul...asa am citit undevahappyDar se poarta orice iti vine bine si`ti place tongue

| Bianca26bb a răspuns:

Parerea mea este ca rosu este potrivita, pentru. ca de Paste aceasta culoare simbolizeaza sangele Domnului (cred ca stiaitongue). Dar poti sa te imbraci in orice culoare doresti!

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Culoare care te prinde pe tine cel mai bine. care simti tu ca radiezi si in care te simti cel mai bine. mie de exemplu imi place. verde. si alb. in general culorile deschisetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca rosu ......pt ca rosu simbolizeaza sangele lui Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care ti se potrivesc in functie de cum arati, de culoarea ochilor, a paruluihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ROSIE

| gabiba a răspuns:

Culoarea in care te simti cel mai Bine. Sarbatoarea de Pasti e una a bucuriei, trebuie sa te bucuri! Iar daca te referi la vestimentatia de mers la biserica, aceasta trebuie cu siguranta sa fie una decenta.