| Andra2503 a întrebat:

Care e prescurtarea sau alintul de la urm nume : Ruxandra. Alexandra si Ioana (ex: Andreea - Deuxx sau Deea ) ceva de genu ' dar nu chiar la fel cum ar fi Ionixx sau Alexx nu asa ceva mai ...cum sa zic ceva mai frumos si mai noi :d dau fundita

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Ruxandra= Ruxa
Alexandra= Alexis
Ioana= Iana

4 răspunsuri:
| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
1.Ruxandra : Ruxy, Rux;
2.Alexandra : Alex, Alexa, Alexutza, Anda, Andra, Lisandra (asa imi spune strabunicul meu rolling on the floor).
3.Ioana : Oana, Ionutz, Onix, Ony.
Precizare : Pe mine ma cheama Alexandra si pe sora mea mai mica o cheama Ioana si mama ne spune Alexu`, Bubu`, Bubulina, Anda`, Anducu`, Oana`, etc.
E un fel de a ne alinta...love struck
Bye!`:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ruxandra=ruxy, rux
alexandra=ale, alecso,
ioana=oana,

| xMădă a răspuns:

Pt ruxandra ar merge Ruxy pentru Alexandra Alexutza si pentru Ioana Io

| noname_1234 a răspuns:

Ruxandra- Ruxxy, Ruxx, Ruxxa
Alexandra-Alexa, Alexutsa, Alle, Lexa
Ioana- Yoyo, Onuta, Ionuta, Onu, Oni, Johanna
fundita?batting eyelashes
baftabig hug