| Biby a întrebat:

Care este cea mai buna mancare de caini si de pisicii?

Răspuns Câştigător
| Naspa6969 a răspuns:

Pai pentru caine este Bedy gry sunt cele mai bune iar pentru pisicHhmmm Wiskas crede-ma pisica mea otarce cand mananca nu te mint.hee hee

6 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Cele mai de calitate boabe pentru catei sunt cele de la Royal Canin, urmate foarte de aproape de cele de la Hill's, iar pe locul 3 cele de la Purina Pro Plan. Restul sunt porcarii, in special alea de isi fac reclama la televizor (Pedigree, Friskies, Chappy, etc.). Daca ii dai d'astea unui caine de rasa in 3-4 ani va avea ficatul marit si multe probleme de sanatate. Evident nu e obligatoriu, dar majoritatea asa patesc, iar stapanii nici nu stiu.
Cele mai bune conserve pentru catei sunt cele de la Belcando si Schezir.
Pt pisici stiu ca cea mai buna e cea de la Royal Canin, dar altele nu mai stiu.
Oricum astea de apar la televizor sunt porcarii si la caini si la pisici. Daca ar fi asa bune nu ar avea nevoie de reclama. Le-ar face reclama calitate. Royal Canin si Hill's de ce crezi ca nu isi fac reclama?

| Abcfunny a răspuns:

Pt. pisicii-whiskas
Pt cătei-Cele de la Purina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gulas de caine si copanel de pisica prajita.cu sos de usturoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaaa.ai spus Pentru caini si pisici.scz.credeam ca DE caini si pisici.

| Bibu_2231 a răspuns:

Pt câini Pedigree, iar pentru pisici Whiskas.

| bebemik_3496 a răspuns:

Cea mai scumpa mancare este cea mai buna pedigreeul si whiskasul nu sunt mancaruri asa bune.desi cainele meu nu a patiti nimic cand i-am dat. dar purina, pro plan, pro pac, orijen etc astea sunt mancaruri bune