| Șttefania a întrebat:

Care este cea mai buna rasa de bichon? Malteze Frise Havanese sau Bolonese? Cum se comporta intr-un apartament?
PS: nu da-ti de pe google ca le'am citit pe toate, da-ti din propria experienta.

3 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Stiu de la cineva ca cei Bolgnese sunt cam agitati de felul lor, dar sunt fooooarte frumosi.

Catel de rasa Havanez am eu, si sunt foarte cuminti si inteligenti.
In schimb de ceilalti nu stiu ce sa-ti spun. Oricum, indiferent de rasa, toti au cate ceva aparte.

Bafta! :*

| Aishaa a răspuns:

Bichon Malteze. Am avut si eu deci iti zic din experienta. Este un catel foarte afectuos, de fiecare data cand venea cineva statea la mangaiat si era foarte jucausa. Intr-un apartament, hmm eu am si curte, dar o tineam in casa deoarece rasele de caini mici cum este si rasa bichonilor [orice tip] sunt predispusi la imbolnaviri. Eu mi-am tinut catelusa in casa, toate vaccinurile la zi si toate toate, dar intr-o iarna s-a imbolnavit si a murit. cateii de talie mica sunt predispusi mai mult decat cei de talie mare, dar acum sunt si foarte adorabili si foarte iubitori.Depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit in ziua de 27 ianuarie un caine de statura mica, cred ca bichon.Este adorabil. Cine crede ca l-a pierdut sa mi se adreseze prin e-mail chitara_59@yahoo.com, sau telefonic 0729082822. Pentru inapoiere, obligatoriu poza.