| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai inteligenta rasa de caine? Cea mai frumoasa? Dar cea mai protectoare ( care isi apara stapanul bine )?

7 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Ok. Dar nu imi cumpar unul, desi as vrea eu happy, doar voiam sa vad care va plac si voua. Mie imi plac ciobanestii big grin ( alb, german etc. ) si rottweilerii, husky etc. Toti sunt frumosi in felul lor, dar era doar o intrebare de curiozitate, si nu-ti dau funda apropo.

| Mwha a răspuns:

LOL rolling on the floor... Ia fa ca o maimuta, FLORESOO!

| RedNose a răspuns:

Parerea mea,
cel mai inteligent: border collie
cea mai frumoasa: amstaff
cea mai protectoare: rottweiler-ul.

| Clauvdgg a răspuns:

Iti zic eu 1 care le are pe toate, mai mult ca este o rasa foarte inteligenta si frumoasa. Golden Retriver. Am si eu si sunt extrem de multumita, il tin afara, si este o rasa protectoare. este foarte jucaus, caine de familie etc. Are totate calitatile :p.
In alte tari este folosit mult la orbi, ii ajuta. Cauta pe net daca te intereseaza mai mult happy

| Liiiax99 a răspuns:

Protectoare - Ciobanesc caucazian
Frumoasa - Bichonul
Inteligenta - Border Collie

| bunicisibuni a răspuns:

Câinele lup dacă este dresat îndeplinește toate aceste cerințe.

| AleCSanDruCF a răspuns:

Pai cea mai inteligenta rasa de caine este Border Collie, cea mai frumoasa rasa e Beagle si cea mai protecteoare e Labrador Retriever! Sper ca ti-am fost de folos. Funda!?