Întrebare recomandată | jucauscumasini a întrebat:

Care este mai jucaus si mai ascultator: buldog francez sau buldog englez?

Răspuns Câştigător
| MxaaMelly a răspuns:

Heii :]
Bulldog-ul englez: Acest câine se dovedește vioi și jucăuș în primii săi ani de viață, spontan, curajos și amuzant. Firea blândă, sensibilă, îl deosebește mult de strămoșii săi gladiatori. Este un animal credincios și supus în relația cu stăpânul său și se comportă permisiv și grijuliu cu copiii

Bulldog-ul francez : reprezintă punctul forte al înfățișării acestui câine simpatic și amuzant.
Funda?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Bulldog Englez!

| DurexBun a răspuns:

Buldog German

| ExtremDrink a răspuns:

Bulldog francez)