| remotuy88 a întrebat:

Care imi spuneti va rog frumos cum se numeste sportul acela care arata ca si hocheiul dar se joaca pe iarba

8 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Polo

| BluX a răspuns:

Se numeste polo iar celalalt cel pe apa se numeste water polo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Se numeste ruygby[cred]uite:http://www.google.ro/......tp?/imgres
bafta.

| andrei733 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hochei pe iarba nu polo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Se numeste golf, cred!

| Amilik a răspuns:

Hochei pe iarba

| Dubaster a răspuns:

Hochei (hockey) : Joc sportiv pe gheață sau pe iarbă, în care jucătorii, servindu-se de o crosă, caută să introducă în poarta echipei adverse un puc sau o minge. Deci oricum am privi lucrurile tot HOCHEI se numeste. Bafta

Răspuns utilizator avertizat