| RalucaaMTFK999 a întrebat:

Care sunt animalele voastre preferate? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi imi plac toate animalele, am fost crescuta sa iubesc pisicile, ce sa imi faci.
Imi era scarba de caini cand eram mica, ii vedeam cum o moara pui de pisici, aveam tot dispretul pentru ei.
Acum imi plac si cainii pentru ca sunt mult mai prietenosi decat pisicile.
Dar nu stiu, am stat 7 ani cu o pisica in casa, ajunsesem sa ii ador mofturile, fitele, comportamentul, rautatile laughing.
In plus avea un stil atat de dulce cand se trezeaza sa ma trezeasca si pe mine.
Ea dormea la capul meu si cand se trezea se intindea pe toata perna si isi impingea labutele in parul meu laughing.
In plus o adoram cand o vedeam cum se uita dupa mine de la balcon, statea cocotata pe o bara si pe bara de sus se tinea cu labutele. Dar daca veneam langa ea se supara ca nu ii lasam destul spatiu laughing.
Foarte capoasa cand venea vorba de baie, dar cand am facut baie impreuna a stat laughing, minune.
Si ce sa zic o rasfatata cand venea vorba de mancare, uneori nu manca decat din mana si tin minte ca facea atatea fite la sute de mancaruri gatite dar sarmalele erau preferatele ei happy.
Eh, vremuri.

6 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! eu nu pot alege.Mie imi plac toate animalele la fel de mult, deoarece toate au un rol la fel de important.Eu iubesc toate animalele, si mi-ar placea sa devin doctor veterinar. big grin

| Anduciu a răspuns:

Porumbeii.Recent,am invatat un porumbel sa vina la geamul camerei mele dimineata.

| tomy111 a răspuns:

Cainele, cel mai bun prieten al omuluihappy.

| Isabellaღ a răspuns:

Pisica:X.Pentru ca mereu ma linistetste cu torsul ei cand sunt suparata sau nervoasa.Cand vreau sa ma joc ea este mereu langa minehappy.Ele sunt foarte destepte si am citit undeva ca sunt cele mai curate animalehappy

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Cainele love struck
Pentru ca sunt asa de adorabili love struck Pur si simplu imi plac.

| ProToOoTyPe a răspuns:

Cainele.Pt ca cainele este cel mai bu prieten al omului il scoti la plimbate te sprijina sentimental:X cand ti-e greu [cel putin mie] pe cand pisica nu o poti scoate la plimbare si nu te poti jca ff multe "jocuri cu ea" :X imi plac si pisicile da nu asa de multbig grin. FUnda?