| Ulesan_Dana_1971 a întrebat:

Care sunt tipurile de pesti care pot trai in acvarii fara pompa?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

E ca si cum ai intreba "Ce copac poate rezista fara pamant". Daca vrei un peste viu, trebuie sa ii pui si pompa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am si guppy si zebre si traiesc f. bine

| Kogaion a răspuns:

Pai nici unul pentru ca acele pompe au rolul de a oxigena apa, nu este un moft pentru pesti. Este ceva strict necesar, cum sunt copacii pentru oxigenul pe care il respiram.

| Pintea_Alex_2000 a răspuns:

Cel mai nepretențios peste este Berta(însă dacă este mascul trebuie sa îl ți singur iar daca este femela trebuie sa ai grija cu cine o pui)La școală fac un curs,, acvaristica"este despre acvariu, pești, apa, etc și avem acolo un mascul Berta care stătea într-un acvariu avea decât apa(logic)și o planta plutitoare și trăia destul de bine....Pe masculii de Berta îi poți ține și într-un bol...(special pt.pesti)