| onuticuta200312 a întrebat:

Cat costa un bison maltez pui? Dar cat costa intretinerea in fiecare luna daca vreau sa ii iau granule si sa-l tin in casa? FUNDA URGENT!

Răspuns Câştigător
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Hah. Eu am citit MULTE, MULTE despre bichoni. Imi voi lua un bichon saptamanile astea. Pai. Cand e pui prima oara cheltuestii ceva cu el : mancare, boluri, patut (nu naparat), vaccinuri, jucarii, scutece (scutece speciale pentru catei sa faca pe ele), ham. Ai putea sa-i iei si hainute dar eh. nu neaparat big grin
Apoi cand mai creste cam 60-70 de lei pe luna. Pai gandeste-te : mancare, scutece (pedigree, oase etc.).
Poate n-ai nevoie de nume dar iti dau eu cateva : femela : Mia, Bella, Toffi, Kira, Ella. Mascul : Snowey (asa cum o sa-l cheme pe al meu), Milo, Puffi (prea obisnuit, zic euwinking ), Nero.
P.S N-are voie sa manance : mezeluri, ceapa, usturoi, struguri, ciocolata (deloc, niciodata! ) Sper ca te-am ajutat!
fundita? big grin

3 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Un bichon daca îl ei de la petshop costa peste 10.000, asa ca poti să-ti iei de pe olx.Pe site sunt si gratis si sunt si la 400-500 ron.Lunar dai vreo 50 lei(mâncare), dar prima luna când îl iei vei dat in jur de 100 lei pentru ca trebuie sa îi cumperi zgarda,lesa,pieptene, sampon special, pat, hainute etc.(nu este neapărat sa le cumperi pe toate, dar zgarda si lesa da)
Funda?

| DayWalk3r a răspuns:

Hei, un bison maltez (pui) costa in jur de 1100 de lei (11 milioane), iar intretinerea pe luna ajunge undeva la 55 de lei (granule).