| AngellSthefan a întrebat:

Ce sa aleg dintre bison maltez si bison havanez?

Răspuns Câştigător
| Roxata a răspuns:

Mie`mi place mai multe bishon havanezblushing
Alege`l pe asta. e sweet:*

11 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Cica nu e diferenta intre ei, fratilor, voi cititi cate ceva pe net? Maltezul e cel mai mic dintre bichoni, havanezul e considerabil mai mare. Maltezul e obligatoriu alb in timp ce havanezul poate avea pete de alta culoare. Macar minimul de diferente sa le stii. Eu am maltese si e un frumusel, seamana cu o mascota, il recomand din suflet!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna,
eu am un bichon maltese, nu cred ca e mare diferenta intre ei :). cel putin asa cred. Cand sa-l iau m-am interesat, asta a fost acum 3 ani:). Eu am ales asta, iti voi da cateva site-uri unde poti vedea informatii despre aceste doua rase:

http://caini.org/rase-de-caini-Bichon-Havanez.htm
http://caini.org/rase-de-caini-Bichon-Maltez.htm

pe aceste doua siteuri, vei gasi informatii despre bichoni maltese/ havanez. Vei mai gasi si '' descrierea rasei de caine''; '' temperamentul rasei de caine ''; '' conditii de viata ale cainelui ''; '' speranta de viata a cainelui '' etc. vorbind de bichon maltese/ havanez. Eu nu-ti pot spune sa alegi bichon maltese ca am eu, si nici bichon havanese ca nu stiu ce. Sunt asemanatoare rasele:) dupa ce te vei uita, citii acolo sper sa te lamuresti, iti mai dau niste site-uri, in caz ca esti nelamurit:

http://articole.famouswhy.ro/bichon_maltese/
http://www.zooland.ro/Bichonul_Havanez-4890.html
http://www.caini-ham.ro/descrieri/04companie/02bichon_havanez.htm

sper ca ti-am fost de sjutor
succes:)

| blue95 a răspuns:

Imi place mai mult un bison maltez

| SickOfWriting a răspuns:

Pe site-ul asta : www.catei-de-vanzare.ro au informatii de la A-Z despre multe rase ce se gasesc in acea canisa. sper sa-ti fi fost de ajutor:*

| Roxxu13 a răspuns:

Bichon maltezbig grin

| funkydiva a răspuns:

Recomand bichon-ul havanez, din tot sufletul. Am si e cel mai bun caine care poate exista, din rasa bichon si de talia lui, desigur! E destept, ascultator si nu face mizerie. si nu lasa par!

| anonul a răspuns:

Ciobanesc german/bitbul/doberman/rotwilerwinking uite rase adevarate big grin nu pufosii aia mici( sunt doar ghemuri de blana, animale perfecte pentru femei si copii sub 12 ani). Nu vreau sa jignesc pe cei ce poseda un astfel de caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am un yorkshire terrier, cainii pe care i-ai specifiat u mai sus nu sunt prea faini

| mm_2126 a răspuns:

E mai fain bichon maltese...

| zoey_1066 a răspuns:

Bison havanez

| jujo a răspuns:

Cocker spaniel...