| qwertyu76 a întrebat:

Cat de mult antibiotic trebuie pus in apa perusilor?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului veterinar!
Pa, pa.

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu foarte mult, eu îi puneam un comprimat. Perușii nu prea beau multă apă, dacă pui mult le poate fi fatal... Sper că te-am ajutat...

| Muwz a răspuns:

Nu foarte mult, eu ii puneam 1 comprimat.
Funda?

| Elenuca3567 a răspuns:

Daca e sanatos nu trebuie sa-i dai antibiotice. Eu am o perusita de 7 ani si nu i-am dat niciodata medicamente si nici vitamine...in schimb ii suplimentez hrana de baza (semintele de mei, amestec cumparat) cu mere, paine, salata, trifoi. Ii plac mult si il tin sanatos. Evita sa-i dai medicamente dupa ureche, daca e bolnav du-l ma medic. happy

| BeeaBeatrice22 a răspuns:

Oh, Doamne! Nu ii da antibiotice! E PERICULOS! Daca are o boala, uita-te aici:

| qwertyu76 explică (pentru BeeaBeatrice22):

Nu este chiar un antibiotic este un medicament Oxivit S contine si vitamine

| VasileAlecsandri a răspuns:

Un varf de scobitoare. Chiar daca nu consuma multa apa trebuie schimbata zilnic daca are antibiotic in ea.

| asddss a răspuns:

Nu prea mult, deoarece perusii nu consuma multa apa.