| Fineness a întrebat:

Cat traieste o vaca?

Răspuns Câştigător
| WolfGirl a răspuns:

Speranta de viata medie a unei vaci este de 25 de ani. Cea mai batrana a trait si pana la 48.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In medie, 25 de ani ---cea mai in varsta vaca din lume: Big Bertha a trait 48 de ani!

| SnowBella a răspuns:

O vaca traieste chiar si pana la 20 de ani. Insa, o vaca pentru lapte traieste doar 4 ani (din cauza conditiilor de trai).
P.S. Sper ca nu era vorba de o vaca in sens metaforic.

| Veterinar a răspuns:

O vaca poate trai si pana la 20 de ani!

| BiancaDenisa a răspuns:

O vaca poate trai pana aproximativ 17-18 ani.Dar o vaca nu se tine niciodata atat de mult pentru ca vacile mai batrane de 8-9 ani nu mai dau lapte bun, sanatos.

| Reek54 a răspuns:

Cam 20 de ani.

| Kidd_6010 a răspuns:

Vaca traieste 20 de ani dacă e ţinută bine(adăpost, alimentaţie etc) iar unele ajung şi la 25.

| SunshineLove a răspuns:

Salut!happy banuiesc ca e din caietul de vacanta... daca nu ma insel laughing eu crd ca am scrs 20-25... big grin