| anonim_4396 a întrebat:

Cate minute e bine sa meditez?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

10 secunde
DACA reusesti sa te deconnectezi total in timpul ala, atunci aia e tot ce ai nevoie

| Sonia822 a răspuns:

Minimum 20

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Atatea minute cate i ia corpului tau sa se relaxeze. Dupa o sedinta de meditatie e bine sa te opresti cand crezi ca te-ai relaxat destul pe ziua respactiva

| Arahide40 a răspuns:

Numeri secundele atunci cand meditezi? doar relaxeaza-te.

| anonim_4396 explică (pentru Arahide40):

Nu număr.

| Stefanutz36 a răspuns:

Pentru inceput poti incepe cu 10 minute, vei vedea ca este foarte greu sa ramai concentrat
Pe parcurs (1 saptamana), cand vei fi obisnuit, poti incepe sa cresti durata.