| sufletel13 a întrebat:

Catelul meu a urinat cu sange si am fost la veterinar care mi-a dat antibiotice pe care sa i le dau.Ieri am incheiat tratamentul dar tot imi e frica... Catelul pare sanatos dar mi-e teama sa nu revina boala.Cum as putea sa o previn?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa eviti sa. i mai dai mancare cumparata.mancarea cumparata are foarte multe minerale care favorizeaza infectiile urinare datorita depunerilor calcaroase pe uretra si rinichi. dar, daca ii faci mancare gatita nu trebuie sa fie grasa pentru ca-i incarca ficatul si in afara de asta poate face diaree tot timpul, adica elimina minerale si nutrienti degeaba. ii faci orez cu morcovi, carne de pui, oase de vita. evita oasele de pui pentru ca se rup in aschii si pot taia orice intalnesc in cale.

2 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Du-ti catelul la control din 6 in 6 luni...nu trebuie sa mergi cu el doar cand pateste cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Printr-un nou control medical.
După un tratament este necesar încă o vizită la medic pentru a vedea evoluția de sănătate.
Pa, pa.