| cristinica10 a întrebat:

Catelul meu Golden Retriever are 6 luni si 20 de kilograme. Este bine?
P.S: Mentionez ca e foarte jucaus si alearga prin curte toata ziua. (,,toata ziua,,, adica putinele ore cand nu doarme laughing

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Da este foarte buna greutatea lui n-ai de ce sa-ti faci griji
Greutatea normala de 27-36 kg la mascul și 25-32 kg la femelă.

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Nu ai nimic de speriat la catelul tau

| imagummybear a răspuns:

Golden Retriever-ul adult are o înălțime la greabăn de 56-61 cm la mascul și 51-56 cm la femelă și o greutate de 27-36 kg la mascul și 25-32 kg la femelă. Insa la aceasta varsta e bine, al meu are 23 de kg si 6 luni.Deci e okwinking.Sa ti traiasca! Stai calma!