| Duucu a întrebat:

Golden Retriever sau Beagle? Mentionez ca am o curte pentru caine, plus conditii bune.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cică Golden Retriever e mai liniștit decât Beagle. Nu te supăra că îndrăznesc, dar un maidanez frumos de ce nu ai lua? Ia uite la ale mele
http://zinnaida.ro/2012/11/07/joaca-kory-si-bella-8-fmt75/

| 35zone a răspuns:

Golden Retriever

| AneeM a răspuns:

Depinde ce iti doresti, e o diferenta mare intre cele doua. Eu am Golden Retriever, si este un catel magnific. Destept, frumos, jucaus, ascultator, adora copii si sa juca si cu un zid daca ar putea. Invata foarte repede comenziile, a mea la 5 luni nu manca pana nu primea comanda, dadea "hi five" cu amandoua labutele si stia sa stea culcat si in sezut. Acum face mult mai multe, ba chiar isi deschide si usiile. II place apa foarte mult e o inotatoare excelenta, zapada, si noroiul. Este si destul de silentioasa, nu prea latra, in schimb mananca mult.

| Duucu explică (pentru AneeM):

De la ce varsta ai inceput dresajul?