| elena_6631 a întrebat:

Catelusa mea in varsta de 4 luni a vomat de doua ori azi, nu i-am dat deloc pastile de deparazitare si mi-e frica sa nu pateasca ceva. m-am zice ca a mancat detul de mult azi si e din cauza aia, ce sa fac? maine vreau sa ii iau pastile

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să duci cățelușă la medic. Puiuții sunt foarte sensibili, trebuie vaccinați la vârsta de 3 luni. Dacă a vomat, s-a deshidratat și doar medicul veterinar va decide. Nu te sfătuiesc să-i dai pastilele, s-ar putea să nu le suporte și să vomite din nou. Încearcă să ajungi cât mai repede cu ea la medic! Însănătoșire grabnică!

| Patry a răspuns:

Cainele meu a patit la fel i-am dat de 100 de ori sa manance stai linistita. POATE NU IA DIGERAT STOMACUL!

| Jack a răspuns:

Pentru ca probabil ti-a luat foarte mult sa te gandesti pana sa pui intreabrea, am sa ma gandesc si eu foarte mult pana sa iti raspund happy!
daca esti ingrijorata DU'L SAU SUNA LA VETERIANR rolling on the floorrolling eyes!
e chiar asa de greu?