| Roxu a întrebat:

Cati ani traiesc cainii?:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de rasa maxim 20 de ani iar corciturile si cei vagobonti traiesc si 30 chiar mai mult.

34 răspunsuri:
| ALY_2447 a răspuns:

Am acasa o corcitura (un bun catel) are in jur de 15 ani dar se vede ca mult mu mai are dupa mine cred ca nu va ajunge la varsta de 20 de ani

| georgica29 a răspuns:

De obicei stiu ca anii cainilor se inmultesc cu 7, deci daca are 5 ani inmultesti cu 7 si afli varsta corecta dar sa nu sufere de vreo boala sanatate!

| stcalin a răspuns:

Un studiu recent spune ca media de viata a cainilor este de 12 ani.

| terkea a răspuns:

Dupa cateva analize, sa aflat ca majoritatea cainilor traiesc aproximativ 29 ani, adica 203 ani de om.

| moniqueblackberry a răspuns:

50 ani...cred.