| xInc3pat0ruL a întrebat:

Cati ani traieste testoasa? (dau fundita)

10 răspunsuri:
| lila36 a răspuns:

Din cate stiu eu peste 150 de ani.Acum depinde si cat de fragila e.De exemplu testoasa mea a murit pentru ca s-a imbolnavit.
Sper ca te-am ajutat.Pe curand.

| elena999 a răspuns:

Depinde de specie, incepand de la 70 de ani pana la 500-600 de ani.

| 8mariastar a răspuns:

Maximul e 50 de ani dar in cazuri pe care le stiu cam 15-16 ani

| Nume2 a răspuns:

Pe undeva pe 300 de ani daca nu ma insel dar oricum traiesc dublu sau chiar triplu

| marktheshark a răspuns:

Exista mai multe specii, unele traiesc putin iar altele chiar foarte mult(peste 100 ani).

| DownTheStairs a răspuns:

Pai unele testoase traiesc si peste 200 de ani:Testudo Radiata, insa de regula peste 25 de ani.dar minim 10 pana la 100 de ani cu exceptii ca Testudo Radiatahappy Daca-ti place ce ti-am spus da-mi fundalaughing

| xCascavaalProblemex a răspuns:

Broasca testoasa din specia Testudo Radiata traieste peste 200 ani.

Funditssa? :* happy Pleasee

| mihaelanita a răspuns:

15 daca e ingrijita cum trebuie :*. Am avut si eu una dar am dus-o unde ii e mai bine, adica nu acasa la mine...

| Somesan_Bogdan_1974 a răspuns:

Depinde de care zici: cele care traiesc in natura aproximativ 200 de ani, iar cele de casa aproximativ 50 de ani.

| varia a răspuns:

Broasca testoasa din specia Testudo Radiata traieste peste 200 ani.