| Mwha a întrebat:

Cati m inaltime trebuie sa aiba o cusca pentru o nimfa? Dar pentru o pereche?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu cât este mai încăpătoare, cu atât are mai mult spațiu de zbor!
Pa, pa.

evenso
| evenso a răspuns:

Aproximativ 50 cm, ca e singur sau pentru o pereche.

| Mwha explică:

*cm, ma scuzati

| xClementine a răspuns:

Una de-asta ar fi numai buna :
http://oi43.tinypic.com/20s965w.jpg
Dimensiunile ar fi :
inaltime: 70.5
lungime: 66
latime: 45
Deci, o inaltime de aproximativ 70 cm, ca sa poata sa-si desfasoare activitatea. :) Pretul ar fi de vreo 200 de lei, daca nu mai mult. Nimfele au o lungime de aproximativ 32 cm, cand au aripile complet deschise au o "latime" de aproximativ 40cm, sunt pasari carora le place sa zboare, sa le dai posibilitatea sa isi intinda aripile de tot si, de ce nu, sa faca macar un semizbor dintr-o parte in alta.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Cat de potrivita, cat mai bine!
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cam 50 de cm e suficient.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Jumatate de metru e numai buna!

| xDr0gs a răspuns:

Jumatate de metru=60cm

Răspuns utilizator avertizat