| Edy_Eduard_Cazacu_1998 a întrebat:

Caut o rasa de caine care seamana cu un pitbull mare european dar e mai putin agresiv.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Cel mai asemanator cu un pitbull, insa mult mai cuminte si prietenos este amstafful. Uite acesta: http://mlm-s2-p.mlstatic.com/......2013-F.jpg

Sunt foarte protectivi si atasati de stapan si in acelasi timp foarte cuminti si prietenosi.
In cazul in care nu stii multe despre acesti caini, iti voi spune eu cateva lucruri de baza:

1. Au nevoie de foarte multa miscare, fiind caini de talie medie/mare, au nevoie de cateva ore pe zi de joaca, alergare...
2. Sunt ideali atat pentru curte cat si pentru apartament atata timp cat li se ofera ceea ce au nevoie: multa atentie si multe activitati.
3. Sunt loiali stapanului si mai presus de orice iubesc familia.
4. Sunt prietenosi si protectivi cu copii, chiar daca acestia apar ulterior in familie.
5. Pot fi prieteni cu alti caini, insa trebuie socializati de mici. Sunt gelosi pe alti caini de acelasi sex.
6. De pe la varsta de un an trebuie sa ii pui botnita in public.
7. Doar ca sa stii, urechile nu le au ca si in poza. Le au normale, uite asa: http://media-cache-ec0.pinimg.com/......ebacf3.jpg
Daca doresti urechile cupate, trebuie dus la un specialist care se ocupa cu astfel de lucruri si stie ce face, sa nu iti mutileze cainele. Trebuie dus pana la varsta de un an ca sa se vindece repede si frumos.

Iti recomand aceasta rasa, sunt exceptionali!

4 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Mai bine iti iei un caine normal.NU CONTEAZA RASA

| BitKode a răspuns:

Mai bine un ciobanesc german, e mult mai prietenos si mai desteptwinking

| Ushhher a răspuns:

Dogo Canariowinking

| HalloweenSamy a răspuns:

Boxer? Sau Doberman