| CataZdy a întrebat:

Caut un magazin de insecte online, de preferat romanesc. Vreau sa imi achizitionez o specie de calugarita chineza (praying mantis) dar nu stiu de unde as putea sa imi cumpar una. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ca să existe un magazin de indiferent ce, trebuie să existe cerere pentru acel lucru. De exemplu nu poți să faci un magazin care vinde borcane pline cu unghii tăiate pentru că nimeni nu-și dorește să cumpere așa ceva.

Cam câți oameni crezi că sunt interesați să-și cumpere insecte, pentru ca un astfel de magazin să fie sustenabil? Personal nu am cunoscut niciodată nici măcar un singur om care să-și dorească insecte.